Onduidelijk oordeel bedrijfsarts
30-06-2026
27 juni 2026
Zodra de werknemer zich bij de werkgever ziek meldt, dient de werkgever de ziekmelding door te geven aan de arbodienst. Vervolgens wordt de werknemer opgeroepen om op het spreekuur van de bedrijfsarts te verschijnen. Daarna is de werkgever min of meer “overgeleverd” aan het oordeel van de bedrijfsarts. Immers: als uitgangspunt is dat oordeel leidend.
In de praktijk komt het met enige regelmaat voor dat het oordeel van de bedrijfsarts niet duidelijk is, waarna de uitleg van het oordeel tot discussie tussen werkgever en werknemer leidt. Het komt er meestal op neer dat partijen er zelf dienen uit te komen, waarbij – meer in het algemeen – van zowel werkgever als werknemer een redelijke opstelling verwacht wordt.
De met arbeidsongeschiktheid gepaard gaande juridische aspecten zijn (helaas) ingewikkeld. Vooral voor de werkgever is het lastig om het “goed genoeg” te doen. Zie ter illustratie een recente uitspraak van de kantonrechter Alkmaar, waarbij het doorvoeren van een loonstop aan de orde was.
Bij vragen ben ik uiteraard bereikbaar.
Erwin van Os
Markt 13
3961 BC WIJK BIJ DUURSTEDE
T 0343-59 16 66
F 084-87 07 779
M 06-10 50 5057
